Інструкція по експлуатації на Металошукач Velleman 36
Інструкція по експлуатації на Металошукач Velleman 36
СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ
Цей металошукач допоможе Вам у пошуку монет, предметів старовини, ювелірних виробів, золота і срібла на будь-якому грунті. Металошукач багатофункціональний і простий в експлуатації.
Прилад має наступні складові частини:
Гніздо для підключення навушників - дозволяє самостійно підключати та безперешкодно користуватися навушниками (навушники в комплекті не представлені).
Індикатор видимого зображення - покажчик об'єктів - показує ймовірний тип виявленого металу.
Водонепроникна котушка-шукач - може бути використана для роботи на мілководді.
Увага! Котушка-шукач - водонепроникна, але корпус блоку управління не є водонепроникним.
Регульована штанга - дозволяє змінювати довжину детектора для зручності в експлуатації.
Джерело живлення - девятивольтная батарея (у комплекті не представлена).
НАЛАШТУВАННЯ
Збірка детектора
Збірка детектора проста і не вимагає додаткового обладнання. Просто покроково дотримуйтесь приписами інструкції:
-
Повертайте стопорну гайку штанги за годинниковою стрілкою до тих пір, поки вона не ослабне.
-
Подовжити або вкоротити штангу таким чином, щоб під час ходьби Ви могли б тримати котушку-шукач на висоті 0,5-2 дюйми (1-5 см) над землею, при цьому, Ваша рука повинна знаходитися в розслабленому стані збоку.
-
Потім поверніть гайку стопора замку штанги проти годинникової стрілки, щоб зафіксувати її знову.
Увага!
Не викручуйте стопорну гайку штанги повністю, інакше пластикове кільце, що знаходиться всередині, може випасти. Якщо пластикове кільце випадає, будь ласка, вставте його на місце, а потім закріпіть вузол замку.
- Послабте головки котушки-шукача, потім встановіть котушку-шукач під потрібним кутом. (Вона має бути паралельною поверхні землі.) Затягніть головки в достатній мірі, щоб утримувати котушку-шукач від обертань або коливань.
УСТАНОВКА БАТАРЕЇ
-
Вимкніть прилад.
-
Посуньте кришку у напрямку, показаному на стрілці.
-
Вставте батарею у відділення відповідно з зазначеними всередині відсіку знаками полярності (+ і -) Потім закрийте кришку.
Увага!
-
Завжди знімайте старі або сіли батарейки, які можуть дати текти і вивести з ладу електронні частини.
-
У випадку, якщо Ви не плануєте використовувати прилад більше семи днів, вийміть батареї.
-
Утилізуйте стару батарею належним чином.
-
Міняйте батарейку кожен раз, коли загоряється значок "LOWВАТТ" ("низький заряд батареї").
ВИКОРИСТАННЯ НАВУШНИКІВ
Ви можете приєднати стерео навушники (в комплекті не представлені) до детектора, якщо хочете чути сигнал через них. Вам так буде легше почути незначні коливання звуку для найкращих результатів пошуку. Використання навушників також економить енергію батареї.
Щоб приєднати навушники до металошукачу, вставити штепсель у гніздо на панелі блока управління. У момент підключення навушників вбудований гучномовець відключається.
Безпечний режим прослуховування
-
Не допускайте прослуховування на надмірно високому рівні гучності. Тривале прослуховування надмірно гучного звуку може призвести до повної втрати слуху.
-
Заборонено користуватися навушниками під час роботи поблизу автотрас. В цілях безпеки не втрачайте зв'язок навколишнім оточенням.
РОБОТА ПРИЛАДУ
Цей металошукач здатний розрізнити чорні і кольорові метали. Чорні метали містять залізо, в той час як кольорові метали містять золото, срібло, мідь, платину, алюміній, свинець, цинк.
-
ВКЛЮЧЕННЯ ПРИЛАДУ
Потримайте прилад в зручному положенні, поверніть ручку гучності (VOLUME) за годинниковою стрілкою.
-
НАЛАШТУВАННЯ
-
Проверніть ручку гучності до положення на 11 годин.
-
Встановіть середній рівень ручки DISC.
-
Потримайте котушку-шукач приблизно в 1 футі (30 см) над поверхнею землі. Потримайте червону кнопку на рукояті натиснутою, повільно повертаючи ручкуTUNEв ліву і праву сторону до тих пір, поки стрілка індикатора видимого зображення не встановиться на рівні 0 (або біля нього), потім відпустіть червону кнопку.
Увага! У будь-який час під час роботи з приладом стрілка автоматично повернеться в стан 0, у разі якщо Ви натиснете червону кнопку на рукоятці.
РОБОТА МЕТАЛОШУКАЧА
-
Зніміть з себе всі годинники, кільця, ювелірні вироби, що містять метал.
-
Потримайте котушку-шукач на рівні 0.5-2 дюйми (1-5 см) над поверхнею землі.
-
Повільно проведіть котушкою-шукачем над тим місцем на поверхні землі, де Ви помістили зразок, переміщаючи прилад з боку в бік. Відстань між лініями проводки має становити 4 - 6 дюймів (10-15 см). Чим менше потрібний метал, тим ближче слід утримувати котушку до поверхні землі.
-
У разі виявлення металу, прилад видає сигнал. Для чорних металів звуковий сигнал більш низький (стрілка при цьому зміщується вліво). При виявленні кольорового металу детектор видає більш гучний звук (стрілка зміщується вправо).
-
Якщо детектор не визначає матеріал, перевірте заряд батареї і переконайтеся в тому, що котушка - шукач правильно під'єднано.
-
Використовуйте DISC, щоб детектор міг розрізняти різні типи металів.
Увага!
Кожен раз, коли ви користуєтеся режимом DISC, Вам потрібно виконати настройку металошукача
ВИПРОБУВАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ДЕТЕКТОРА
Для того, щоб дізнатися як детектор реагує на різні метали, Вам слід випробувати прилад, перед тим, як вперше його використовувати. Ви можете випробувати прилад в приміщенні або на відкритому повітрі.
1. ВИПРОБУВАННЯ В ПРИМІЩЕННІ
-
Видаліть всі годинники, кільця, ювелірні вироби, що містять метал, потім покладіть детектор на дерев'яний або пластиковий стіл.
-
Встановіть такий кут котушки-шукача, щоб плоска частина дивилася в стелю.
Увага! Не випробовуйте металошукач на підлозі будівлі. Підлоги в більшості будівель містять метал, який в даному випадку може стати причиною перешкод або повністю заглушити сигнал.
-
Поверніть ручку VOLUMEна позицію годинникової стрілки 11 годин. Встановіть DISCна середині. Натисніть червону кнопку і повільно проворачивайте ручку вліво і вправо, поки стрілка індикатора видимого зображення не встановиться на рівні 0 (або біля нього).
-
Піднесіть зразок матеріалу, який би Ви хотіли виявити за допомогою металошукача (наприклад, золоте кільце або монету) на відстань близько 2 футів (60 см) над котушкою шукача. При виявленні матеріалу стрілка зміщується вліво, видаючи глухий звук, (для чорних металів) або вправо, видаючи більш гучний звук, (для кольорових металів). Якщо детектор не визначає матеріал, перевірте заряд батареї і переконайтеся в тому, що котушка-шукач приєднана правильно.
Увага! Якщо Ви використовуєте монету, детектор виявить її легше, якщо Ви будете тримати її плоскою стороною паралельно плоскій стороні котушки - шукача
-
ВИПРОБУВАННЯ НА ВІДКРИТОМУ ПОВІТРІ І РОБОТА З ПРИЛАДОМ
-
Виберіть ділянку землі, не містить металу.
-
Покладіть зразок матеріалу, який би Ви хотіли виявити за допомогою металошукача (наприклад, золоте кільце або монету) на землю. Якщо Ви використовуєте дорогоцінний метал, як, наприклад, золото, для випробувань приладу, позначте місце, де Ви поклали об'єкт, щоб було легше відшукати його в подальшому. Не кладіть об'єкт у високу траву або бур'ян.
-
Проверніть ручку VOLUMEпримерно на дві третини за годинниковою стрілкою. Встановіть рівень DISC на середині.
-
Натисніть червону кнопку і повільно проворачивайте ручку вліво і вправо, поки стрілка індикатора видимого зображення не встановиться на рівні 0 (або біля нього).
-
Утримуючи котушку-шукач на рівні 1-2 дюйма (2-5 см) над поверхнею землі, повільно проведіть котушкою-шукачем над тим місцем на поверхні землі, де Ви помістили об'єкт, переміщаючи прилад з боку в бік.
-
Перед початком пошуку металу на місцевості натисніть червону кнопку, щоб повернути стрілку в центральне положення на індикаторі видимого зображення.
Підказки для кращого переміщення котушки-шукача:
-
Не робіть маятникових рухів. Підйом котушки-шукача під час проведення над поверхнею землі або по завершенню руху дає неправдиві свідчення.
-
Рухи виконуйте плавно, т. к. поспіх - причина пропуску цілі.
Якщо детектор виявляє матеріал, він видає сигнал, і стрілка показує на тип виявленого металу.
Якщо детектор не виявляє матеріал, переконайтеся, що Ви правильно виконуєте руху приладом.
Увага!
-
Детектор видає сильний сигнал, якщо виявляє найбільш цінні металеві об'єкти. Якщо сигнал не повторюється після того, як Ви провели котушку-шукач над метою кілька разів, по всій ймовірності, Ви знайшли металобрухт.
-
Помилкові сигнали можуть бути викликані засмічені грунтом, електричними перешкодами або великими шматками металобрухту. Помилкові сигнали, як правило, прерывисты і не повторювані.
ПІДКАЗКИ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПРИЛАДУ
-
Як регулювати дискримінатор (DISC)
Розрізнювальна здатність - це властивість детектора розрізняти види металу. Настройка параметрів DISCдаст можливість розрізняти кольорові і чорні метали. Ви можете встановити DISCна мінімум (повністю проти годинникової стрілки), потім провертати за годинниковою стрілкою. Детектор спершу виявить залізо, потім кришки від консервних банок і нікель. Коли ви максимально провернули DISCпо годинниковою стрілкою, срібло все ще не може бути виявлено. Звук буде нижче, і стрілка зміститься вліво під час виявлення приладом металу. Звук буде вище і стрілка зміститься вправо, коли прилад виявляє метал, не підлягає дискримінації.
Увага! Кожен раз, коли Ви використовуєте детектор на новій місцевості, Вам слід виставити рівень DISC. Щоразу нова місцевість вимагає особливого підходу.
-
Помилкові сигнали
Унаслідок високої чутливості даного детектора, сміття і інші джерела перешкод, можуть збити Вас з пантелику. Головне правило при роботі з такими сигналами: копати тільки в разі, якщо мета генерує сильний, повторюваний сигнал. По мірі виконання проводять рухів над поверхнею грунту, привчайтеся відчувати різницю між рідкісними, переривчастими і стійкими, повторюваними звуковими сигналами.
-
Фактори, що впливають на виявлення об'єкта
Жоден детектор не є точним на 100 %. Різні умови впливають на процес виявлення металу. Реакція детектора залежить від ряду факторів:
Кут, під яким об'єкт знаходиться в землі
Глибина залягання об'єкта
Кількість заліза в об'єкті
Розмір об'єкта
ТОЧНЕ ЗАЗНАЧЕННЯ ЦІЛЕЙ
Точне зазначення цілей спрощує процес копання. Точне зазначення цілей вимагає практики, і ми рекомендуємо Вам попрактикуватися в зарывании і откапывании власних предметів перед тим, як починати пошуки на місцевості.
Іноді цілі важко правильно розмістити через напрямку, в якому ви здійснюєте «проводку» катшкой-шукачем. Спробуйте змінити напрямок руху для точного виявлення цілі.
Дотримуючись інструкцій, для точного виявлення цілі:
-
Коли детектор виявляє заритий об'єкт, продовжуйте проводити котушкою-шукачем над метою звужуються рухами з боку в бік. Візуально відмітьте точне місце виявлення об'єкта, де детектор видав сигнал.
-
Зупиніть котушку-шукач безпосередньо над цією точною на ґрунті. Потім проведіть котушкою-шукачем у напрямку вперед від Вас і у вихідне положення кілька разів. Візуально відмітьте кожне місце на землі, де детектор видав сигнал.
Проблема
Пропоноване рішення
Детектор дає неправдиві зорові та звукові сигнали.
Можливо, ви проводите котушкою - шукачем занадто швидко або не під тим кутом. Проводите котушку-шукач повільніше і тримайте детектор правильно.
См. «Випробування і Робота з детектором» і «Точне зазначення цілей».
Детектор може видавати помилкові сигнали, якщо він виявляє сильно окислилися метали. Спробуйте точно визначити об'єкт під різними кутами. (Див. «Точне зазначення цілей».) Якщо детектор не дає однакових візуальних і слухових сигналів кожен раз, мета, очевидно, - сильно окислене метал.
Дисплей не показує правильний вид металу, коли детектор знаходить мету.
В районі пошуку знаходяться декілька цілей.
Мета виконана з такого металу, який детектор не розпізнає
Мета сильно окислилась, детектор не відображає вид металу правильно. Це не проблема.
-
Повторіть кроки 1-2 під прямим кутом, як би прописуючи букву X. Мета повинна знаходитися безпосередньо під перехрестям X в місці, де найбільш гучний сигнал.
Увага!
-
Якщо сміття в грунті настільки важкий, що Ви отримуєте помилкові сигнали, сповільніть темп рухів котушкою-шукачем і робіть більш короткі руху.
-
Нещодавно зариті монети можуть не генерувати сигнал, також як і монети, зариті давно унаслідок окислення.
-
Деякі цвяхи, гайки, болти та інші залізні об'єкти (такі як старі кришки від пляшок) окислюються і створюють «луна»-ефект . Цей ефект викликаний взаємним впливом природних елементів у землі і окисленностью, створюваної різними металами. Суміш металів не дозволяє фіксувати положення об'єкта. Цей ефект значно ускладнює точне виявлення даних об'єктів.
- Інструкція з експлуатації металошукача Velleman 62Інструкція з експлуатації металошукача Velleman 62. Повна інструкція по роботі з приладом з описом проблем і їх рішень.Інструкція з експлуатації металошукача Velleman 62